Sport

Qyteti jonë e shijon derbin lokal

Pas më shumë se 17 vite qyteti i Istogut këtë vikend e shijon derbin lokal, ku do të takohen dy ekipet nga qyteti i Istogut, KF Istogu - KF Onix Banja.

Për herë të fundit në Istog ishte zhvilluar një tjetër derbi lokal në vitin 2001, ndërmjet Istogut dhe Vrellës, këtë ndeshje e pati fituar Istogu me rezultat 6-0. Istogu momentalisht renditet e 8-ta në tabelë me 17 pikë të tubuara, ndërsa Onix renditet e 6-ta në tabelë me 19 pikë të tubuara.

Derbi lokal pritet të jetë një ndeshje mjaft e fortë dhe shumë interesante, por pa harruar korrektësinë që duhet të  mbizotërojë në fushë dhe jashtë saj, ashtu siq është tradita në qytetin tonë kur zhvilllohen ndeshjet.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave