Lajme

Lutfi Haziri: S’kemi nevojë të sillemi me inate karshi BE’së

Sot ështe anuluar mbledhja nëmes delegacionit Kosovar dhe ati të Be-se ,lidhur me këtë nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë që nuk ka qenë nevoja të anulohet kjo mbledhje pasi është hera e dytë që po ndodh kjo gjë e cila mund të sjell pasoja për Kosovën.

“Kjo paraqitje e sotshme është popullizëm për konsum të brendshëm politik, që dikujt mund t’i pëlqejë në Kosovë, por tregon për marrëdhënie jo të mira midis BE’së dhe Qeverisë Haradinaj që po i anulohet konferencat e përbashkëta”, tha Haziri për Klan Kosovën.

“Nuk kemi nevojë të sillemi me inat për shkak të padrejtësisë për liberalizimin e vizave karshi BE’së pasi ne inatin e kemi me Serbinë”.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave