Sport

Talenti kosovar në Juventus?

Klubi Italian ka shfaqur interes për Donis Avdijaj. 22 vjecari pjesë e kombëtares së Kosovës,i cili luan në kampionatin holandez te skuadra e Wiellem.

Por sipas asaj që shkruajnë mediat italiane dhe “Calciomercato”, interesimi i radhës nga ardhur nga kampionët e Italisë Juventusi.

Palët janë takuar në fund të vitit të shkuar, në dhjetor, teksa kanë diskutuar për mundësinë që ai të vishet bardhezi.

Por jo me ekipin e Massimiliano Allegrit, por me Juventusin U-23 që më pas fantazisti të këtë mundësi të përmirësohet pse jo dhe të luajë një ditë me Ronaldon.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave