Sport

Lojtarët me klauzolën më të lartë tani për tani

Këta janë lojtarët më të shtrejntë në pozitat e tyre

Portjerë :   Alisson Becker cilësohet si porjeti  më i shtrejt për momentin, klauzola e tij shkon në shifren e 106 milion euro, percillet nga Ederson i Manchester City-t me 100 milion euro e kështu me radhë.

Mbrojtësit  anësnorë : Talenti i ri i ekipit të Liverpool-it  ka klauzolen prej 117 milion euro të cilin e bënë mbrojtësin më të shtrenjtë për momentin në botën e futbollit, përcillet nga një tjetër lojtar i Liverpooli-it Andrew Robertson me 82 milion euro .

Mbrojtësit qëndror : Laporte i Manchester City-t ka klauzolen me shifren e 104 milion euro ,përcillet nga mbrojtësi i Liverpool-it Van Dijk me 95 milion euro.

Sulmuësit : Talenti i ekipit të PSG i cili fitoj edhe epitetin e lojtarit më të mirë të ri të vitit 2018 “GOLDEN BOAT” Kylian Mbappe cilësohet si sulmuesi më i shtrejntë në Botë për momentin ,ai kap klauzolën e  219 milion euro , përcillet nga sulmusi i Tottenham Harry Kane me 200 milion euro ,Neymar me 197 milion , Sterling me 186 milion dhe Salah me 184 milion euro.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave