Sport

Nadal kalon lehtë raundin e parë të Australian Open

Rafael Nadal, fituesi i 17 Grand Slam, ka arritur që pa problem ta mposhtë në rrethin e parë të Australian Open australianin James Duckworth.

Nadal i’u deshtën 3 sete që ta mbyllte dilemën e fituesit. Ai mposhti 3 me 0 në sete 6:4, 6:3 dhe 7:5 asutralianin i cili është i ranguar në pozitën e 254-të.

Nadal është fitues i njëfisht i këtij kompeticioni ku në vitin 2009  kishte mposhtur Roger Federer 3 me 2 në sete.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave