Sport

Roger Federer i pakonkurrencë

Roger Federer ka arritur ta mundë pa problem tenistin Denis Istomin, të cilin e mposhti 3 me 0 me sete: 3:6, 4:6 dhe 4:6 në kuadër të rrethit të parë të Australian Open.

Roger Federer tregoi edhe njëherë se mosha është vetëm një numër për të dhe se nuk njeh limite. Kështu ai në rrethin e ardhshëm të Australian Open do të takohet me anglezin Daniel Evans.

Roger Federer ka arritur që ta fitojë plot 6 herë këtë kompeticion dhe ka hyrë në këtë turne si kampion aktual.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave