Sport

Tjetër fitore e City-t,Tottenham me veshtërsi ndaj Fulham-it

Manchester City i Guardioles regjistron edhe një tjetër fitore dhe ruan hapin për titull,ku në pozitën e parë gjindet Liverpool me 60 pikë ndersa Qytetarët në pozitën e dytë me 4 pikë më pak.

Golat për City-n i shënuan, Danilo në minuten e 18,Sterling në minuten e 54 dhe Sane në të 56 minutë.

Ndërsa Tottenham ka arritur me veshtërsi ta mund ekipin e Fulham-it duke shënuar golë në minuten e fundit.

Në pjesën e parë ishin Fulham ata të cilët shënuan të parët me një autogol të Fernando Llorentes në minuten e 17, ku me këtë rezultat përfundoj edhe pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, djelmoshat e Pochettinos  gjejnë golin me anë të Dele Alli.

Kur mendohej që ndeshja do përfundonte me barazim në skenë doli Winks ku në minuten e 90+3 shënoj për rezultatin 1-2.

Me këtë fitore Tottenham ruan poziten e 3-të me 51 pikë të tubuara.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave