Sport

12 shitjet më të shtrenjta të Barcelonës

Barcelona ka arritur që prej vitesh të jetë një nga klubet më të mëdha në historinë e futbollit.

Kjo ka ardhur falë mënaxhimit të mirë dhe blerjeve të lojtarëve të mëdhenjë.

 

Por në historinë e saj përveç blerjeve, Barça ka patur edhe shumë shitje të mëdha.

 

Rasti më i komentuar është shitja e brazilianit Neymar në verën e vitit 2017 për shifrën rekord, 222 mln euro te PSG-ja.

Por, cilët janë top 12 shitjet më të shtrenjta tek Barcelona?

“AS” ka publikuar listën në të cilën bëjnë pjesë emra si Neymar, Ibrahimovic, Ronaldinho e shumë yje të tjerë.

Ja lista e tyre:

Neymar te PSG për 222 milionë euro

Luis Figo te Real Madrid për 60 milionë euro.

Paulinho te Evergrande për 50 milionë euro.

Alexis Sanchez te Arsenal për 42.5 milionë euro.

Fabregas te Chelsea për 33 milionë euro.

Yerry Mina te Everton për 30.25 milionë euro.

Yaya Toure te Man City për 30 milionë euro.

Ronaldo te Inter për 28 milionë euro.

Pedro te Chelsea për 27 milionë euro.

Thiago Alcantara te Bayern për 25 milionë euro.

Ronaldinho te Milan për 24.15 milionë euro.

Ibrahimovic te Milan për 24 milionë euro.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave