Lajme

Kryeministri Haradinaj bën homazhe tek varri i Rugovës, dhe viziton Ferronikelin.

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj do të bëjë homazhe tek varri i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Homazhet do të bëhen në ora 09:00, në 13-vjetorin e vdekjes së tij.

 

Përpos këtyre homazheve, Haradinaj pritet që sot të vizitojë edhe Ndërmarrjen e Feronikelit në Drenas, me fillim nga ora 11:00.

 

Në pasditen e sotme Haradinaj do të marrë pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore në 20 vjetorin e rënies së Heroit të Kosovës, Skender Rexhepi dhe Dëshmorit të Kombit, Fitim Duraku. Akademia Përkujtimore zhvillohet në Bibliotekën Kombëtare në ora 17:00.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave