Uncategorized

Rritje e vlerës marramendëse të Shaqirit pas transferimit te Liverpool

Sipas të dhënave të CIES duket se transferët e Liverpool kanë funksionuar mirë, pasi që të gjithëve i është rritur vlera, sidomos Xherdan Shaqirit.

CIES sot ka publikuar një listë me top 20 transferët e verës në terma se sa i është rritur vlera atyre në krahasim me shumën që i është paguar.

Alisson, Fabinho dhe Shaqiri të gjithë janë në këtë listë.

Shaqiri e gjen vetën në vendin e tretë pas Rodri Hernandezit te Atletico Madridit dhe Lucas Torreiras së Arsenalit.

Shaqiri nënshkroi për 14.7 milionë euro dhe tani raportohet se vlera e tij është 55 milionë euro-një rritje prej 40.3 milionë.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave