Lajme

Në komunën e Istogut nesër fillon mësimi

Përfundon greva. Nesër me 23.01.2018 fillon mësimi në të gjitha shkollat e mesme, fillore dhe parafillore të Komunës së Istogut

Gjatë takimit të sotëm të mbajtur në mes të kryetarit të Komunës Haki Rugova, drejtorit të drejtorisë së Arsimit Hajrush Shoshi si dhe drejtorëve të shkollave të mesme dhe fillore të komunës së Istogut u arrit pajtueshmëria që procesi mësimor në komunën e Istogut duhet të rifillojë qysh nga nesër me 23.01.2019.

Ky qëndrim unanim është arritur nga të pranishmit në mbledhje, marrë parasysh interesin e nxënësve në radhë të parë, gjithashtu kryetari Rugova apeloj që mos te politizohet ngritja e pagave nga ana e SBASHK-ut pasi është duke e dëmtuar procesin mësimor në komunën e Istogut.\komunikat e marrur nga faqja zyrare e K.K. Istog.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave