Sport

Benzema barazon rekordin e legjendës së Los Blancos

Me dy golat e tij në stadiumin Cornella-El Prat mbrëmë, sulmuesi francez ka arritur në shënimin e 207 golave duke u barazuar me legjendën e klubit spanjoll, meksikanin Hugo Sanchez

Karim Benzema është hyrë në histori të Real Madridit me dy golat e tij mbrëmë kundër Espanyolit.

Sulmuesi francez tani ka shënuar 207 gola në fanellën e Real Madridid dhe është barazuar më sulmuesin e gjashtë më të mirë në histori të klubit, meksikanin Hugo Sanchez. Lojtarët që janë para Benzemës janë: Puskas (242 goals), Santillana (290), Di Stéfano (307), Raúl (323)  dhe Cristiano Ronaldo (450).

 

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave