Sport

Zyrtare: Dënohen Khabib dhe Conor McGregor

Kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov dhe McGregor janë suspenduar nga Komisioni Atletik Shtetëror i Nevadas për sjelljet e tyre famëkeqe pas meçit “UFC 229” në fund të vitit të kaluar.

Nurmagomedov është pezulluar me nëntë muaj, derisa McGretor me vetëm gjashtë muaj.

Pezullimet llogariten prej datës 6 tetor kur ndodhi meçi, i cili u zhvilluar në T-Mobile Arena në Las Vegas, që nënkupton se Nurmagomedov do të jetë në gjendje të rikthehet në kafaz qysh nga 6 korriku, ndërsa McGregori nga 6 prilli.

Përvec pezullimeve, Nurmagomedov është urdhëruar ta paguajë një gjobë në vlerë 500 mijë dollarë, ndërsa McGregor 50 mijë dollarë.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave