Lajme

Për punësim në profesionin e tyre, të rinjtë skeptikë

Vetëm në vitin 2017, në Kosovë, në universitetet publike dhe kolegjet private kanë diplomuar afër 10 mijë studentë.
Por, të rinjtë nuk janë aq optimistë se, pas përfundimit të studimeve, do të gjejnë një vend punë në profesionin e tyre.
Megjithatë, ata shprehen të gatshëm të punojnë edhe ndonjë punë tjetër, nëse nuk punësohen në profesionin e tyre.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave