Sport

Cristiano Ronaldo me arritje të mëdha për Juventusin këtë sezon

Ronaldo po shkëlqen me Juventusin duke shënuar gola dhe duke asistuar thuajse në çdo ndeshje për “Zonjen e vjetër”

Ai në 31 Ndeshje  ka shënuar 20 Gola  duke  regjistruar edhe  10 Asiste.


Në  Serie A është   golashënuesi më i mirë me 18 Gola dhe asistuesi i dytë më i mirë në Ligë me (7) asiste, poashtu është lojtari i parë në histori që shënon 9 ndeshje me radhë  si mysafirë në  Ligë.

 

Është 34-vjeçar, por vazhdon të thyejë rekorde – i pandalshëm!

 

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave