Sport

Liverpool-Bayern: Formacionet e mundshme

Liverpool-Bayern Munich është një nga ndeshjet më interesante në 1/8 e finales për sezonin 2-18/19 të Ligës së Kampionëve.

Madhështinë e kësaj ndeshje paksa ia zbehin mungesat e lojtarëve nga të dy skuadrat. Për vendasit Virgil van Dijk është i suspenduar, ndërsa të lënduar Joe Gomez dhe Dejan Lovren, por edhe Alex Oxlade-Chamberlain. Në orët e fundit është raportuar se mund të mungojë edhe Roberto Firmin, në rast se kjo ndodh në vend të brazilianit prite të luajë Divock Origi.

Në anën tjetër te bavarezët mungojnë për shkak të lëndimit Arjen Robben, Jerome Boateng dhe Corentin Tolisso, i suspenduar është Thomas Muller. Më poshtë keni formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Fabinho, Matip, Robertson; Milner, Wijnaldum, Henderson; Salah, Firmino, Mane.

Bayern Munich (4-3-3): Neuer; Kimmich, Sule, Hummels, Alaba; Goretza, Alcantara, Rodriguez; Gnabry, Lewandowski, Coman.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave