Sport

Majlinda Kelmendi fiton vendin e parë

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi edhe njëherë dëshmoi që është sportistja më e madhe e Kosovës dhe krenaria e këtij vendi. Ajo arriti që në Gjermani të ngreh lart flamurin e Kosovës.

Ajo fitoi “Grand Slam”-in në Duesseldorf të Gjermanisë duke e mposhtur në finale mongolezen, Sosorbaram Lkhagvasuren.

Me këtë fitore ajo ia siguroi edhe 1000 pikë olimpike Kosovës.  Më poshtë mund të shihni disa fotografi nga triumfi i madh i Majlinda Kelmendit.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave