Sport

Dënohet portjeri Kepa nga Chelsi me 222 mijë euro pas incidentit me trajnerin

Chelsea e ka dënuar portierin spanjoll Kepa Arrizabalaga me një pagë javore, për gjestin e shëmtuar kundër Manchester City ku refuzoi urdhërat e trajnerit Maurizio Sarri për tu zëvendësuar.

222 mijë euro është paga e tij javore e cila do të shkoj në Fondacionin e Chelseat, e të cilat do të përdoren për bamirësi.

Kepa ka kërkuar falje për këtë veprim dhe e ka sqaruar menjëherë problemin me trajnerin italian.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave