Sport

Gjiroja 18 në Ligën e parë Kosovare, KF Istogu pret KF Vitin ndërsa KF Onix i shkonë KF Dukagjinit nga Klina

KF Istogu zhvillon ndeshjen e radhës përballë KF Vitisë sot prej orës 13:00, në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog.

Po ashtu janë caktuar gjyqtarët që do ta drejtojnë ndeshjen ndërmjet Istogut dhe Vitisë.

Treshja e  gjyqtarëve:

Ilir Mehmeti – gjyqtari kryesor
Imran Kabashi – asistenti i parë
Fatmir Abrashi – asistenti i dytë.

 

Ndersa KF Onix do luajë si mysafire në derbin e rrafshit të Dukagjinit në Klinë kundër ekipit KF Dukagjini.

Ndeshja do të zhvillohet ditën e diel prej orës 13:00.

Ndeshjet në mes të këtyre dy ekipeve:
K.F.Dukagjini -K.F.Onix 2-3
K.F.Onix -K.F.Dukagjini 1-2
K.F.Onix -K.F.Dukagjini 2-2

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave