Sport

Loja e radhës e vashave të KHF Istogu do jetë kundër KHF Samadregja

Qerekfinalja e kupës së Kosovës, luhet në palestren "Karragaqi" në Pejë

Ditë e mërkurë në ora 18:00
Vendi: Palestra ,,Karragaqi” Pejë

KHF Istogu ditën e mërkurë në Pejë do ta zhvillojë ndeshjen qerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës kundër skuadres së Samadregjës.

KHF Istogu është fitues aktual i kupës së Kosovës dhe synon të kalojë në gjysmëfinale për të pas rastin ta mbrojë këtë trofe.
Ndeshja ndaj KHF Samadregjes vjen pas dy fitoreve radhazi të Istogut me konkurentet e drejtëpërdrejtë për titull të kampionit, Vushtrrin dhe Prishtinen.
Tani Istogu e kryeson i vetëm renditjen tabelare duke lenë prapa konkurentet.
Faleminderit për përkrahje./IstoguChannel

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave