Lajme

Halil Kastrati bën thirrje ndihme për 12 vjeçarën

Humanisti i njohur, Halil Kastrati ka bërë thirrje që të ndihmohet një 12 vjeçare nga Shkupi e cila është e diagnostikuar me tumor.

“Është jetime, babai i ka vdekur, tani jeton me nënën e saj te daja sepse edhe strehim nuk kane. Tumori për një kohe shume te shkurtër i është përhapur ne shume pjese te trupit te saj”, ka shkruar Kastrati.

 

Njoftimi i plotë:

O Zoti im 😢

Me kerkesen e familjes ne po e bejme publike foton e saj

Melisa 12 vjeçare nga Shkupi ka nevoj per ndihme financiare dhe lutjet tona

Eshte jetime, babai i ka vdekur, tani jeton me nenen e saj te daja sepse edhe strehim nuk kane

Tumori per nje kohe shume te shkurter i eshte perhapur ne shume pjese te trupit te saj

Melisa ka nevoje shume per ndihmen financiare sepse eshte duke marr terapi te nje pas njeshme ne Turqi, ku secila terapi e ka koston e vet qe nena e Melises e ka te pamundur ti perballoj, perveç ndihmes financiare ka nevoje edhe per lutjet e secilit prej nesh

Ne e vizituam, me ne ishte edhe Jeton Krivanjeva nga Shkupi ( Bamires dhe donator i shoqates sone ) dhe i dhuroj per Melisen shumen prej 7 mije eurove

Ne do te jemi ne percjellje te situates se saj dhe te gatshem per ta ndihmuar me mundesit tona Melisen qe na preku thelle ne shpirt te gjitheve

O Zot, sheroje Melisen dhe çdo te semure.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave