Lajme

6 fshatra të Istogut bëhën me ujë të pijshëm

Në mbledhjen e mbajtur sot nga Qeveria,janë votuar disa projekte për gjithë Republikën e Kosovës.

Por me i rëndësishmi doli të jetë ai i furnizimit me ujë për banorët e 6 fshatrave të Komunës së Istogut.

Me i merituari për realizimin e këtij projekti doli të jetë Deputeti Istogas, Bekë Berisha, i cili u zotua se puna e tij do të vazhdoj edhe me projekte të tjera ,për qytetarët e Komunës së Istogut.

Perfitues të këtij projekti me furnizim me ujë, të financuar nga Qeveria e Kosovës do të jenë fshatrat Banjë, Baicë,Lubovë,Carallukë,Kashicë dhe Dubovë e vogël.

 

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave