Lajme

I vdes nëna kancelares Angela Merkel

Ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare, Herlind Kasner, nëna e kancelares gjermane Angela Merkel.

Siç raportojnë mediat e huaja,  vdekjen e nënës së kancelares gjermane e ka bërë të ditur një zëdhënës i Qeverisë së Gjermanisë.

Theksohet në raportim se Herlind Kasner vdiq në fillim të muajit.

Ajo lindi udhëheqësen e ardhshme botërore në Hamburg në vitin 1954, duke u zhvendosur në ish-Gjermaninë Lindore vetëm disa javë më vonë me vajzën dhe burrin e saj, Horst Kasner, një pastor që vdiq në 2011./    IstoguChannel

 

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave