Sport

Llille e zbret me këmbë në tokë Psg-në

PSG-së iu nevojiten vetëm dy pikë për tu shpallur kampion i Ligue 1 për sezonin 2018/19.

Por kampionët në fuqi u mposhtën nga ndjekësi më i afërt, Lille me rezultat të thellë 5-1 dhe festa e titullit shtyhet të paktën deri javën tjetër.

Golat për vendasit i shënuan Meunier (7′ autogol), Pepe (51′). Bamba (65′), Gabriel (71′) dhe Fonte (84).

Golin e vetëm për parisienët e shënoi Bernat në minutën e 11-të, i cili më vonë u ndëshkua me të kuq.

PSG është e para me 81 pikë, derisa Lille është e dyta me 64 pikë.

Artikuj të ndërlidhur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Gjithashtu shikoni

Close
Close
Close

Bllokuesi i reklamave është aktiv!

Ju lutem konsideroni të na ndihmoni duke çaktivizuar bllokuesin e reklamave